26 Nisan 2018 362 views 0

Sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere yola çıkan Yağcı Cafer Hüner Otomotiv, yağdan filtreye hizmet çerçevesini geliştirirken, geride bıraktığı 38 yıllık firma yolculuğunda önüne koyduğu 4. ve 5. Nesillere taşıma çabasında emin adımlarla ilerliyor.

 

Otomotiv yağ sektöründe yarım asra doğru ilerleyen Yağcı Cafer Hüner Otomotiv, bir yandan dünya yağ sektöründeki markaları bir araya getirmeye çalışıyor, diğer taraftan da özellikle bölgede kullanımı yaygın olan motosiklet yağlarını da konseptine dahil ediyor. Teknolojiyi yakından takip ederken, sektörün ihtiyaçlarına da kayıtsız kalamadıklarını dile getiren Hüner Otomotiv Madeni Yağlar Sanayi ve Ltd. Şti. Genel Müdürü Cafer Bilmez, “Geride kalan 38 yılda Yağcı Cafer Hüner Otomotiv olarak her zaman hizmet ağımıza yeni bir şeyler koyduğumuz görülecektir. Biz hiçbir zaman bu potansiyel bize yeter demedik, hep ileriye baktık. İleriye bakarken de sektörü yakından takip ederek ortayla çıkan ihtiyaçları belirlemeye çalıştık ve karşılamak için azami çaba sarf ettik. Araç kullanıcıların ihtiyaçlarını ulaşılabilir hale getirdik” dedi.

 

Her üretilen yeni modelli araçların, daha teknolojik ve teferruatlı olduğunu kullanıcıların yeni modelleri iyi tanımaları gerektiğini belirten Cafer Bilmez, “Her yeni modelli araç, berberinde yeni bilgiler getiriyor. Bu araçları kullanıcıları gibi onaracak ustaların da çok iyi tanımaları gerekiyor. Biz de bünyemizde çalışan ustalarımızı yeni araçların tanınması ve özelliklerinin bilinmesi için sürekli eğitime tabu tutuyoruz. Hem biz hem de ustalarımız eğitimden geçiyoruz. Çünkü bizim için yağ değişim noktası önemlidir. Hangi yağ çeşidinin hangi araca iyi geleceğini bilmemiz gerekiyor. Aksi takdirde en ufak hata, geri dönüşümü imkânsız kılacak sonuçlar doğurabilir” diye konuştu.

 

Araç kullanıcılarına da bazı tavsiyelerde bulunan Genel Müdür Bilmez sözlerini şöyle sürdürdü: “Baş döndürücü bir şekilde hızla gelişen otomotiv pazarında artan yağ tüketimi, hızlı yağ değişimi ve araç ön bakımlarının ihtiyacının her geçen gün iki kat artıyor.

Araçların farklı oluşundan motor yağı, araçların motor güç seviyelerine göre değişim göstermektedir. Bu da her motora her yağın kullanılmaması gerektiği gerçeğini ortaya koyuyor. Araçların motor çalışma sistemleri ve performans seviyelerine göre motor yağı kullanılmalıdır. Aynı zamanda araçlarda sadece motor yağı yoktur. Şanzıman, defransel ve direksiyon gibi yağları da bulunmaktadır. Bu yağların zamanında kontrol ve doğru ürünlerle değişimleri yapılmalıdır. Kullanıcılara tavsiyelerimiz, motor yağlarını ve ön bakımlarını zamanında araç performans seviyelerine göre doğru seçimlerini yapmalıdırlar. Çünkü araçların daha az yıpranması, daha az sorunla karşılaşması, daha ekonomik kullanımı ve doğaya daha az zarar vermesi için doğru araca doğru yağı kullanmalıdırlar.”

 

Servislerinde sadece yağ hizmeti vermediğinin de altını çizen Genel Müdür Bilmez, “Madeni yağların yanında filtre, hırdavat ve oto elektrik parçaları da bulunuyor. Tabi kısa zaman da planımız, servise girecek aracı tepeden tırnağa bakım ve onarımını gerçekleştirecek tesisi kurmaktır. Şu anda onun altyapı çalışmaları içerisindeyiz. Kısa zamanda bunun da müjdesini kamuoyuyla paylaşacağız. Şu anda ikinci nesil ile üçüncü nesil olarak birlikte çalışıyoruz.  Dedemiz Cafer Bilmez tarafından temelleri atılan firmamızın her geçen gün ağırlaşan yükü omuzlarımızın üzerinde olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Bu bilinçle kurumsal anlayışla firmamızı, dördüncü ve beşinci nesillere aktarmak için büyük çaba sarf ediyoruz. Firmamızın her bireyi bu amaç doğrultusunda hareket ediyor. Amaç, dedemizden aldığımız bu bayrağı en iyi ve sağlıklı bir şekilde bizden sonraki nesle devretmektir” şeklinde konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ