26 Nisan 2018 336 views 0

Ferra Filtre A.Ş.’nin Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı-DOĞAKA tarafından projesi desteklenen “OEM Standartlarında ve Orijinal Ürün Kalitesinde Filtre Üretimi ile Yerli Ürün Kullanım Oranı ve İhracat Oranının Arttırılması” isimli Projesi tamamlanarak faaliyete geçti.

 

Kirmit Şirketler Grubunun ortakları Mahmut ve Ali Kirmit teknolojik, kapasite ile istihdam arttırıcı yeni yatırımlara devam edeceklerini bunun için 20 milyon TL’lik yeni yatırım projesini başlattıklarını ifade ettiler.

 

Ferra Filtre Sanayi ve Ticaret A.Ş. nin Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde kurulu bulunan, “İthalat Bağımlılığının Azaltılması ve İhracatın Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında Projesi DOĞAKA (Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı) tarafından desteklenen yatırımı sonuçlandı. Motorlu Araçların, İş ve Yol makinelerinin, endüstriyel kullanımların her çeşit filtrelerini üreten fabrikalarına Almanya’dan ithal edilen Multi Pass Test ve Gözenek Ölçme Cihazları faaliyete geçirildi.

 

“OEM Standartlarında ve Orijinal Ürün Kalitesinde Filtre Üretimi ile Yerli Ürün Kullanım Oranı ve İhracat Oranının Arttırılması” isimli Projesiyle Almanya’dan alınan yeni test teçhizatlarında, Fabrikada ileri teknoloji makine parkında üretilen Yağ, Yakıt, Hava, Hidrolik, Kabin Hava, Hava Kurutucu filtrelerinin Uluslararası standartlara uygun olarak, fabrikanın Modern Laboratuvarında tüm testleri yapılabilecek.

 

HEDEF 69 ÜLKEYE İHRACAT

Ferra Filtre Sanayi ve Ticaret A.Ş. üretime başladıkları 2014 yılından bugüne kadar geçen 3 yıllık zaman içinde ihracat yaptıkları ülke sayısının 30’a ulaştığını ifade eden Genel Koordinatör Can Teymur, 2020 yılına kadar ihracat yapacakları ülke sayısını 60 Ülke olarak hedeflediklerini söyledi.

 

Projenin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından DOĞAKA (Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı) Genel Sekreteri Onur Yıldız fabrikayı ziyaret ederek şirket ortaklarından Ali Kirmit ile Genel Koordinatör Can Teymur’dan proje sonuçları konusunda bilgiler aldı.

Ferra Filtre A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kirmit, Projeye olan desteklerinden dolayı Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Yıldız’a teşekkür plaketi takdim etti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ