26 Nisan 2018 337 views 0

Otorapor Ekspertiz İskenderun Sorumlusu Mehmet Durgun, iki binli yılların başında bu ihtiyacı fark ederek oto ekspertiz hizmetlerinin alt yapı ve işleyiş biçimini oluşturanlar bugün Otorapor’u bir marka haline getirdiğini söyledi.

 

Türkiye’de sürekli ivme kazanan otomotiv sektörü, kriz dönemlerinde bile pozitif görünüm sergileyen bir istatistiğe sahip. Sürekli canlı kalabilen böyle bir sektörün en dinamik ayağı ise kullanılmış araba alım-satımının yapıldığı ikinci el piyasası. Tüketicinin ilgisini ikinci el piyasasına yönlendiren ve dönemlere göre şekillenen birçok etken bulunuyor. Böylesine yoğun ve aktif bir piyasada alım–satımın güvenli hale gelmesi veya getirilmesi her dönemde eksikliğini gösteren önemli bir ihtiyaç olarak ön plana çıkıyor.

 

Türkiye’nin ilk ve profesyonel oto ekspertiz servisleri, Otorapor tarafından kurulduğunu ifade eden Mehmet Durgun “4 ortaklı şirketin sektöründe lider ve öncü bir marka haline gelmesinin ardından piyasanın taleplerini doğru okuyabilme becerisi var. Bu başarılı öngörü, 2016 yılında önemli bir yatırım hamlesiyle büyük bir vizyona dönüştü. İlab Holding’den yatırım alan Otorapor markası büyüme trendini her geçen gün biraz daha artırıyor” dedi.

 

Otorapor’un, dinamik, aktif ve bir o kadar da riskli bir piyasada güven veren ‘hatayı kabul etmeyen’ en önemli aktör olduğuna değinen Mehmet Durgun  “Alıcı veya satıcının kendini zarar etmekten koruma refleksi ya da bir diğer tabirle güven eksikliği Otorapor’u doğurdu. ‘İyi bir ustayı nereden bulalım da aracı gösterelim?’ kâbusu yerini ‘Aracı güvenle Otoraporlayalım!’ rahatlığına bıraktı. Çünkü Otorapor, branşında uzman en iyi ustaların aynı çatı altında buluşup söz konusu aracı en son teknolojik donanımla tahlil ve teşhis ettikleri, sorumluluklarını üzerine aldıkları bir raporla noktalanan uzmanlık isteyen bilimsel ve teknik bir sürecin merkezidir” diye konuştu.

 

Otoraporlama sisteminin çalışması konusunda da bilgiler veren Durgun “Otoraporlama: kaporta-boya, motor-mekanik alanında en iyi ustaların, teknolojik yeterliliklere sahip modern ve bir o kadar da konforlu şubelerde bir araya gelerek tecrübe, deneyim ve uzmanlığını sunduğu kaliteli ve avantajlı ekspertiz sistemidir. Otorapor,  tarafsızlık ve bağımsızlık ilkelerine sadık kalarak alıcıya ve satıcıya eşit mesafede yaklaşır. Aracın anlık durumu hakkında net, anlaşılabilir, detaylı, ispatlı ve yazılı bilgi verir” dedi.

 

Otorapor, yaygınlaşma sürecini franchise sistemiyle sürdürdüğünü aktaran Durgun, sözlerine şöyle devam etti: “Markanın üstlendiği misyonu sağlıklı bir şekilde geleceğe taşıyabilecek uygun iş ortaklarını buldukça şubeleşmeyi tercih eden Otorapor, bugün başta İstanbul olmak üzere aralarına İskenderun’u da alan Türkiye’nin birçok noktasında şubeleşti ve şubeleşmeyi de sürdürüyor. Otorapor, bulunduğu şehrin dışındaki bir aracı satın almayı isteyenler için de farklı ve ayrıcalıklı çözümler sunuyor. Farklı şehirden beğenilen bir aracın Otoraporlanması şubeler ile iletişime geçilerek araç başında olmadan ve zaman kaybedilmeden gerçekleştiriliyor. Ayrıca Otorapor’a vekalet vererek aracın alım satım işlemleri de güvenle yapılabiliyor.”

 

OTORAPOR, AKADEMİ UZMANI YETİŞTİRİYOR

Mehmet Durgun, oto ekspertizde kalite sürekliliği ve gelişimi uzmanlığa bağlı olduğun işaret ederek “Sektörün Türkiye’deki lideri ve öncüsü olan Otorapor, eğitim sertifikalı ve öğrenim garantili sertifikasyon programları hazırlayarak sektörün geleceğine yönelik önemli adımlar atmayı da ihmal etmiyor. Otorapor Akademi, son olarak Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAUSEM) ile birlikte Otoekspertiz Uzmanlığı Sertifika Programını hayata geçirdi.  Otorapor, kurulduğu 2007 yılından bu yana 350 bin üzeri araç ekspertizi yapan lider bir marka. Ekspertiz sektöründe faaliyet gösteren fakat teknik ve uzmanlık açısından gerekli yeterliliklere sahip olmayan şahıs ve kurumlara dönüşüm/katılım fırsatları sunarak oto ekspertiz kalite standartlarının iyileştirilmesine ve gelişmesine de öncülük ediyor” şeklinde konuştu.

 

Yetkili egzoz gazı emisyon ölçüm istasyonu kurarak hizmet vermeye devam ettiklerini sözlerine ekleyen Durgun, kurdukları sistemin hata payının sıfır derecede olduğunu belirtti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ