26 Nisan 2018 229 views 0

Celal Dönmez Sigortacılık Hizmetleri Sahibi Celal Dönmez, yanlış ve araştırılmadan alınan her poliçenin sigortalıya büyük sıkıntılar yaşattığına dikkat çekti.

 

Ana faaliyeti sigortacılık olmayan bazı kurumların da, sigortacılık yapmaya başladığını ifade eden Sigortacı Celal Dönmez “Ancak kanımca sigorta poliçesi, konuyu meslek edinmiş, deneyimli sigorta acentelerinin danışmanlığında detaylıca incelenerek ve araştırılarak satın alınmalıdır” dedi.

 

2017’yi tüm branşlarda büyüyerek geçirdiklerini belirten Sigortacı Celal Dönmez,  “Geçtiğimiz yılı da uzun yıllardır misyon edindiğimiz üzere sektörün lokomotifi sayılan oto sigortaları yanında oto dışı branşlarda yoğunlaşıp bilhassa sorumluluk sigortalarında genişleyerek oto sigortalarının güncel sorunlarının dışına çıkmayı başarabildik. Değişen kanun ve yönetmelikler firmaların sorumluluklarını çeşitlendirdiği gibi mağdurların da bilinçlenmesine imkan sağlamaktadır. Bütün bu sorumlulukların mali sonuçlarına yönelik sigorta çözümlerini de geniş ürün yelpazesi ile sunmaktayız. Sorumluluk sigortaları içerisinde işveren mali sorumluluk, ürün sorumluluğu, gıda zehirlenmesi, ihtiyarı mali sorumluluk, avukat mali sorumluluk, mali müşavir mesleki sorumluluk, hekim mali sorumluluk sigortalları başlıca öne çıkan sigorta ürünleridir. Bize düşen bu alanlarda farkındalık yaratan aksiyonları almaktır. Bu konuda düzenli ziyaretler, bilgilendirme toplantıları gibi aktivitelerle günden güne gelişerek yol almaktayız” diye konuştu.

 

Okuma ve araştırma alışkanlığı düşük bir topluma işaret eden Sigortacı Celal Dönmez halen liyakatın istenen düzeyde ön plana çıkamadığını, ikili ilişkilerle sigortalanma alışkanlığının devam ettiğine vurgu yaparak “Ancak iyi araştırılmadan edinilmiş sigorta poliçesinin hasar esnasında yine sigortalının mağduriyetine sebep olabildiğine dikkat edilmeli. Mağdur olan her sigortalı ise sigorta sektörüne güveninin kaybolmasına neden olduğundan dolayı tüm sektör olumsuz etkilenmektedir. Bu sebeple sigortalınırken aracının liyakatı ön plana çıkarılmalı, iyi araştırmalı ve hasarda sorun yaşamayacak önlemler başlangıçta alınmalıdır” şeklinde konuştu.

 

Firma olarak dünyanın ve Türkiye’nin en seçkin sigorta şirketleriyle çalıştıklarını ifade eden Celal Dönmez şöyle devam etti: “Toplam 8 şirketle çalışıyoruz. Çalışacağımız sigorta şirketlerini belirlerlken güncel ihtiyaçlara dönük çözüm önerileri olup olamayacağını da inceliyoruz. Örneğin günümüzün çok konuşulan konularından biri olan alacak sigortalarına dönük çözüm ortağı olarak yeni bir sigorta şirketi ile de anlaşma sağladık. Ticari yaşantımıza dinamizm ve güven sağlayacak çözümler sunmaya hazırız. Tüm detayları firmalarımız kurumumuzla irtibata geçerek bizlerden edinebilirler. Sigorta şirketlerinin de kendi içlerinde uzmanlaştıkları alanlar olduğundan bizler de konusunda uzman farklı şirketlerle çalışmaktayız. Kendi bünyemizde üretemediğimiz hiç bir çözümü sektörün diğer aracılarında aramayız. Aracııların kendi arasında paslaşma dedikleri bu yöntem firmamızda hiçbir zaman uygulanmamıştır ve uygulanmayacaktır.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ