26 Nisan 2018 326 views 0

ASAŞ Plastik A.Ş. Yönetim kurulu Başkanı Suat Atasever, çeyrek asırlık filtre sektöründeki tecrübelerini, yine filtre hammaddesi olan plastiği üretmek için yola koyuldu. Atasever, yaptıkları işte güven ve kalitenin vazgeçilmezleri arasında yer aldığına dikkat çekti.

 

Asaş Filtre’de 25 yıllık hizmetinin ardından Asaş Plastik A.Ş.’nin ortağı olan Suat Atasever, hem eski firmasına hem de diğer filtre üreticilerine plastik üretmek için Antakya Serinyol’da faaliyetlerine başladı.

 

Reyhanlı’da kurulu olan şirketi Atasever Grup çatısı altında tarım, zirai ilaçlama ve İstanbul’daki şubelerinde de otomotiv sektörünün reklamasyon hizmeti veren şirketleri bulunduğuna değinen Suat Atasever “Şimdi de var olan plastik üretim tesisi ile ortaklık kurarak yolumuza devam ediyoruz. Genellikle filtre piyasasına çalışıyoruz. Gelecekte plastiğin var olduğu tüm sektörlere girme planlarımız var. Bu anlamda ciddi yatırımlar için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

 

Asaş Plastik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Atasever, filtre sektöründe bulundukları süre içerisinde, bu ürünün plastik aksamlarının üretiminin kendisine büyük artılar kazandırdığını ifade ederek “Filtre sektöründe kullanılan, plastik aksam anlamında ciddi bir tüketimi var. Biz bunu bildiğimiz için mevcut olan tesise ortak olduk, büyütüp daha iyi boyutlara taşımayı düşünüyoruz. Yaptığımız işte birinci husus bir defada her zaman aynı kaliteyi vermek çok önemli. Filtre sektörünün istediği kaliteyi her defasında sürdürmektir. Güvene dayalı bir iş yapıyoruz. Kullanacağınız hammadde burada çok önem arz ediyor. Yanlış veya kalitesiz hammaddeyi kullandığınız vakit filtreye büyük zararlar verebiliyor. Burada doğru hammaddeyi kullanmak çok önemlidir. Filtrenin proses şartları bilgisine sahip olduğumuz için hangi hammaddenin doğru olduğunu çok iyi biliyoruz. Hammaddemiz orijinal kökenli olup Almanya, Suudi Arabistan’ın ciddi üretimleri var. Tümüyle Avrupa menşeli hammadde işliyor, orijinal PP dediğimiz hammaddeyi kullanıyoruz” diye konuştu.

 

Bünyelerinde dalında uzman mühendislerin bulunduğuna dikkat çeken Atasever “Çalışanlarımızın tamamı kalifiye eleman, makinelerimiz de çok yeni ve üstün performans sağlayan makineler. Dolayısıyla iyi ürün çıkararak iyi hizmet verdiğimize inanıyorum. En büyük pazarımız ismimizden de anlaşılacağı gibi Asaş Filtre’dir. Bunun yanında bölgede bulunan küçük ve büyük ölçekli filtre üreticileri ile de çalışıyoruz. Giderek artan bir potansiyelimiz var. İskenderun dışında Osmaniye’deki fabrikalarla görüşmelerimiz devam ediyor. Oraya farklı bir sektör olarak gireceğiz. Hâlihazırda üç vardiya ile üretim yapılıyor. Artan taleplerin ardından ek makine ve kalıp ihtiyacımız doğdu. Bunların siparişlerini verdik. İki makinemizin yanında altı tane de yeni kalıplarımız gelecek. Makine ve kalıpla üretimimizi arttırabiliriz. Şu anda sadece ihtiyacımız olan makine ve kalıptı, onların da siparişlerini verdik. Önümüzdeki kısa dönemde bu eksiklerimiz tamamlanmış olacak ve kapasitemizi en az iki katına çıkaracağımızı tahmin ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Ürün çeşitliliğini arttırmanın problem olmadığını dile getiren Atasever konuşmasına şöyle devam etti: “Altyapımız bunun için çok elverişli, ileriki zamanlarda kendi kalıphanemizi de kuracağız. Şu an için kalıphaneyi kurmak gereksinimini görmüyoruz. Çünkü çalıştığımız çok kaliteli iş çıkaran kalıpçımız var. Miktar anlamında yeterli rakama ulaştığımız an kalıbını da yaptırırız. Bu tesisi kurmak bizim için iki haftalık bir süreç. Buradan filtre üreticilerine de çağrıda bulunmak istiyorum; Bazı plastik üreticileri maalesef istenilen kalitede üretim yapmıyor. Bununda laboratuvar şartlarında test deney olmadığı için sıkıntı yaratabilirler. Ben filtre üreticilerine merdiven altı firmalarla çok çalışmamalarını tavsiye ediyorum. Yanlış hammadde kullanımında çok büyük sıkıntılar yaşayabilirler. Plastik deyip geçmeyeceksiniz. Filtrenin ana unsurlarından biri, vereceği bir arıza motor yakmaya kadar gidebilir! Bu da üretici filtre firmasına büyük sıkıntılar yaşatabilirler. Hem prestij hem de maddi anlamdı büyük tazminatlara mahkum olabilirler. Bu nedenle bizim gibi ciddi firmalarla çalışmalarını tavsiye ediyorum. Bu arada yakın zamanda plastik boru üretimine de başlayacağız, bu sektöründe ülke genelinde ciddi bir pazarı bulunduğuna inanıyorum…”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ